Policealna Szkoła SPWODZ w Zielonej Górze - dlaczego warto wybrać

Marząc o pracy w Salonie Kosmetycznym, albo prowadzeniu własnego Salonu,
z pewnością chcesz poznać tajniki sztuki makijażu, analizy kolorystycznej, czy sekrety upiększania twarzy i ciała.

Wybierz kierunek Technik usług kosmetycznych. Wiedza zdobyta podczas zajęć teoretycznych i praktycznych oraz  praktyk przyda Ci się nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym. Możesz osiągnąć sukces nie tylko w Polsce, ale i  w innych krajach UE.

Co powinien umieć  technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych powinien umieć pomóc klientowi w  pielęgnacji skóry oraz oceną jej stanu. W zakresie usług należy wymienić zabiegi lecznicze, profilaktyczne oraz upiększające wykonywane na wszystkich częściach ciała. Technik usług kosmetycznych pomaga  w walce z trądzikiem, przebarwieniami, pękającymi naczynkami, zasinieniami pod oczami, zmarszczkami, przesuszoną lub przetłuszczoną skórą, cellulitem, rozstępami, bliznami czy stanami zapalnymi. Oferuje też zabiegi oczyszczające skórę, takie jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy złuszczanie kwasami.

Technik usług kosmetycznych świadczy także usługi upiększające, takie jak: profesjonalny manicure oraz pedicure, henna brwi, przedłużanie rzęs , wykonywanie makijaży codziennych
i okazjonalnych. Może także doradzić w temacie samodzielnej pielęgnacji skóry, w tym wpływu diety na jej stan.

Technik usług kosmetycznych musi umieć rozpoznać problemy skórne klienta i znalęźć na nie rozwiązanie. Powinien też umieć wyeksponować urodę klienta, a więc świadczyć podstawowe usługi upiększające. Ważna jest umiejętność udzielania porad kosmetycznych.

W szkole słuchacz zdobywa po dwóch latach dyplom technika usług kosmetycznych.

 W czasie nauki słuchacz zapoznaje się z anatomią związaną przede wszystkim z budową
i fizjologią komórki, budową i funkcjami skóry, a także układu mięśniowego, nerwowego, krążenia, chłonnego i trawiennego. uczy się rozpoznawać rodzaje cery oraz rozróżniać zmiany skórne. Zapoznaje się z różnorodnymi zagadnieniami z dziedziny dermatologii, aby z łatwością określać przeciwwskazania do stosowania poszczególnych preparatów u danej pacjentki. Dzięki nauce dietetyki poznaje  wpływ zdrowego odżywiania oraz czynników egzo- i endogennych na skórę. Teoretyczna wiedza dotycząca kosmetyki twarzy, szyi i dekoltu, chemii kosmetycznej, kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej ciała, dłoni i stóp, a także wizażu będzie stanowiła solidne przygotowanie do zajęć praktycznych.

Nauka na kierunku Technik usług kosmetycznych jest bezpłatna  

Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania Zawodowego w Zielonej Górze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców z bogatą ofertą edukacyjną skierowaną do młodzieży i osób dorosłych. Współczesny rynek pracy często bywa bezwzględny wobec tych, którzy stawiają na nim pierwsze kroki. Nawet dyplom wyższej uczelni nie gwarantuje sukcesu na polu zawodowym. Sprostać wymaganiom potencjalnego pracodawcy nie jest łatwo, zwłaszcza gdy nasze wykształcenie nie konotuje konkretnych umiejętności. Wiedza jest ważna o tyle, o ile znajduje swe odzwierciedlenie w umiejętnościach praktycznych. Poziom wykształcenia zdaje się być sprawą drugorzędną, w odróżnieniu od umiejętności, gdyż to one są miernikiem wartości pracownika.

Oferta kształcenia Policealnej Szkoły

Podejmując naukę w Policealnej Szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania Zawodowego w Zielonej Górze w zawodzie technik usług kosmetycznych mają Państwo gwarancję jakości kształcenia. Za sprawą szerokiego spektrum wiadomości z wielu dziedzin medycznych, absolwenci szkoły są znakomicie przygotowani teoretycznie do podjęcia pracy o charakterze upiększająco-pielęgnacyjnym. Ponadto szkolne pracownie kosmetyczne, wyposażone w sprzęt najwyższej jakości, umożliwią słuchaczom ćwiczenie praktycznych umiejętności wykonywania zabiegów kosmetycznych.

W czasach, w których dbałość o wygląd zewnętrzny i promocja zdrowia stanowią istotny element życia każdego człowieka, zdobycie wykształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych może okazać się niezwykle trafnym wyborem. Rynek pracy w tym zakresie jest stale nienasycony. Liczba klientek, a także klientów salonów kosmetycznych systematycznie rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, szkoła przygotowuje swych absolwentów do podjęcia pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Bogaty program kształcenia obejmuje takie dziedziny wiedzy, jak fizykoterapia, chemia kosmetyczna, dermatologia, anatomia i fizjologia, ratownictwo, kosmetologia, pracownia chemii kosmetycznej, dietetyka, psychologia, higiena a także zajęcia praktyczne. Szeroki zakres wiedzy oraz umiejętności, sprawia, że osoby kończące naukę w Policealnej  Szkole SPWODZ stają się właściwie bezkonkurencyjne na rynku pracy. Z powodzeniem zakładają i prowadzą własne salony kosmetyczne, specjalizujące się w kosmetyce pielęgnacyjnej, leczniczej, upiększającej. Doświadczona, znakomicie wykształcona kadra pedagogiczna SPWODZ jest gwarantem jakości pozyskanej wiedzy oraz zdobytych umiejętności.

Nasza szkoła przygotowuje do startu na rynek pracy

Weryfikacja potrzeb rynku pracy w korelacji z analizą własnych predyspozycji i zainteresowań to pierwszy krok jaki należałoby wykonać w celu odnalezienia swego miejsca na rynku pracy. Jeśli więc interesuje Cię wszystko to, co wiąże się z dbałością o zdrowie, estetyczny i piękny wygląd oraz dobre samopoczucie i nie chcesz w przyszłości martwić się, że nie znajdziesz zatrudnienia – rozpocznij naukę w SPWODZ. Zdobycie tytułu technika usług kosmetycznych poprzedzone nauką w szkole policealnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania Zawodowego w Zielonej Górze to znakomity pomysł na podążanie drogą zawodową prowadzącą do celu jakim jest przyjemna i dobrze płatna praca.

Prestiż, niezależność, samorealizacja to nie pusto brzmiące słowa lecz synonimy bezpiecznej przyszłości, jaką gwarantuje wykształcenie zdobyte w Policealnej  Szkole SPWODZ.

Nasi partnerzy

 

Początek strony